Obě utkání na domácí půdě úspěšně uzavřeli hráči U14

06.10.2024 20:46 | Tento víkend jsme odehráli dva zápasy žákovské ligy U14 v domácím prostředí v Prostějově.

První zápas v sobotu proti Žďáru nad Sázavou. Začátek zápasu nám nevyšel podle představ a první čtvrtinu jsme prohráli 12:20. Nedařila se střelba z vyložených pozic a pokulhávala obrana. Ve druhé čtvrtině jsme tyto činnosti zlepšili a poločas jsme vyhráli o bod. Ve třetí čtvrtině jsme zlepšili hlavně bojovnost a doskok a vyhráli ji 54:47. Ve čtvrté čtvrtině jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu a čtyři minuty před koncem zápasu jsme vedli o 13 bodů. Pak jsme ovšem vyprodukovali několik zbytečných ztrát a dali soupeři šanci se vrátit zpátky do zápasu. S vypětím všech sil jsme zápas nakonec dotáhli do vítězného konce 64:61.

Hráčům patří pochvala za bojovnost a gratulace k vydřené výhře. I přes to, že jsme měli nízké procento úspěšné střelby jak z pole, tak i z pozice trestných hodů a poměrně hodně zbytečných ztrát, jsme bojovali a zápas vítězně dohráli. Pochvalu si tým zaslouží i za zlepšený doskok. V obraně si kluci začínají uvědomovat jak moc je důležité „brát na záda“ a doskočit neúspěšnou střelu soupeře. Také již vědí, jak důležité je získat pro tým druhou šanci na střelu úspěšným útočným doskokem. V tomto vynikal Pepa Vašků, který zaznamenal 11 útočných doskoků.

Druhý zápas v neděli byl pro náš tým snazší. Soupeře z Vysočiny jsme od začátku zápasu přehrávali ve všech činnostech a vyhráli zaslouženě 96:23. Hráli všichni hráči a zápas si užili.