Hráči U14 zabojovali o víkendu

17.09.2024 20:49 | Žákovská liga U14 si z víkendových utkání odváží jednu výhru a jednu prohru.

O víkendu jsme odehráli první dva zápasy žákovské ligy U14. Na začátek soutěže jsme se poctivě připravovali a těšili se až začne. Bohužel první dvě utkání se hrála v termínu, kdy nám nebyly meteorologické podmínky úplně nakloněny. Nicméně jsme to zvládli odehrát s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

V sobotu jsme zajížděli na palubovku Basketu Brno. Po nervózním začátku jsme postupně získali sebevědomí. Dobrou obranou, rychlým protiútokem a týmovou hrou jsme získávali postupně náskok a zápas vyhráli o 24 bodů v náš prospěch.

V neděli k nám přijeli Tygři Brno. Do utkání jsme nastoupili nesoustředěně a soupeř si vytvořil na konci první čtvrtin náskok 12 bodů. Ve druhé čtvrtině se nám dobrou obranou podařil návrat do zápasu a v poločase jsme vedli o bod. Bohužel nám vůbec nevyšla třetí čtvrtina. Nebyli jsme schopni soupeřův koš ohrozit ani jindy ze stoprocentních šancí a soupeř nám zase odskočil na 13 bodů. Ve čtvrté čtvrtině jsme dělali vše pro to, abychom se zase vrátili do zápasu, ale to nám už soupeř znovu nedovolil. Konečná porážka o osm bodů nás mrzí.

Nezbývá nám nic jiného, než to hodit za hlavu, otřepat se, z porážky si vzít ponaučení a poctivě trénovat. Příští sobotu zajíždíme ke Skokanům Brno a pokusíme se vše napravit!