Kategorie U14 vybojovala 6. místo v Poháru rektora UP Olomouc 2024!

02.09.2024 21:12 | Jak se hráčům dařilo v Poháru rektora UP v Olomouci? Třídenní turnaj přinesl spoustu nových zkušeností a krásné umístění ve velké konkurenci!

O víkendu 30.8. – 1.9.2024 se zúčastnil náš tým BCM Orli Prostějov U14 silně obsazeného turnaje o POHÁR REKTORA v Olomouci. Tradičně velmi dobře provedenou pořadatelskou činnost v pěkně zrekonstruované hale na Hejčíně kazilo snad jen velké vedro. Před všemi hráči smekám, že to zvládli v takovém nasazení.

Pátek 30.8.2024
Většinu prvního zápasu proti Skokanům Brno jsme odehráli vyrovnaně. Nevyšla nám druhá čtvrtina, kdy jsme špatně řešili obranu hry jedna na jedna a první poločas jsme prohráli rozdílem 13 bodů. O přestávce jsme si k tomuto problému řekli více a druhý poločas jsme vyhráli. Nicméně to nestačilo a celkové skóre bylo o 9 bodů ve prospěch soupeře.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Litoměřicím. Začátek zápasu jsme zvládli dobře a první čtvrtinu vyhráli o 7 bodů. Následně soupeř začal zdvojovat na naší obranné polovině a hodně odstoupil v obranně, aby zamezil našim nájezdům. S tímto jsme měli problémy. Kluci vyprodukovali 27 ztrát a z dálky to nepadalo. Nakonec jsme zápas prohráli o 6 bodů. Kluky omlouvá to, že jsme přechod proti zdvojení ještě netrénovali. Na tréninku si ukážeme, jak na to a věřím, že se brzy zdvojení soupeře stane naší výhodou.

Sobota 31.8.2024
V sobotu shodou okolností na základě rozlosování a dosavadních výsledků jsme museli odehrát dvě utkání hned po sobě. Velké vedro, drobná zranění a i únava vedlo k pochybnostem, jestli jsme to schopni vůbec zvládnout. Náš tým dokázal, že ano!
V utkání proti Brandýsu nad Labem jehož výsledek již nic nemohl ovlivnit pomohla týmu lavička. Kluci si zahráli v rovnoměrné minutáži. Snažili se, bojovali, nicméně proti bronzovému celku z MČR to nestačilo. Soupeř většinu času dominoval a zvítězil velkým rozdílem.

Další utkání jsme hráli s Tygry Brno. Poctivou obranou jsme eliminovali velkou výškovou převahu soupeře. Zahráli jsme několik rychlých protiútoků, dali několik trojek a předvedli hezké akce. Toto vedlo k vítězství o 25 bodů. Týmu jde snad jen vytknout nízkou úspěšnost trestných hodů. Ze čtrnácti vystřelených jsme proměnili pouze dva. Na tom musíme zapracovat!

Neděle 1.9.2024
V zápase o páté místo jsme se měli zase utkat se Skokany Brno. Aby se nehrál zase stejný zápas, tak jsme po dohodě nakonec hráli s Vlky ze Žďáru nad Sázavou. Většinu zápasu jsme vedli a poctivou prací jsme nakonec dokráčeli k vítězství o 10 bodů.

Celkově naši účast na turnaji hodnotím pozitivně. Snažíme se o rychlý protiútok, o poctivou obranu a brát na záda. Začali jsme střílet z dálky a během turnaje proměnili několik střel za 3 body.

To, že tým chválím neznamená, že jsme hotoví hráči a už se v ničem nemusíme zlepšovat! Naopak mělo by to být povzbuzení pro další poctivou práci!