V 1.lize vítězně

07.10.2019 10:17 | V novém hracím čase v pátek ve 20:00 jsme v 1.lize mužů přivítali nováčka Basket Opava 2010...

Orli U23 - Basket Opava 2010   97:92 (25:25, 45:50, 75:72)

Bálint 24, Klepač 20, Klepač E. a Pelikán po 14, Michalčík 13, Jansa 6, Trávníček 4, Nosek 2, Šiška a Prokop

Po dobrém úvodu, když jsme se rychle dostali do vedení 19:7 soupeř hru zpomalil a postupně ukrajoval z našeho náskoku. Na konci 1. čtvrtiny se Opava dostala do vedení, které držela až do konce poločasu. Zlepšenou střelbou z tříbodového oblouku a zrychlenou hrou se nám podařilo dostat zápas na rozmezí 3. a 4. čtvrtiny pod kontrolu a nakonec dovést do vítězného konce. Družstvo U19 doplněné o bratry Klepače a Michalčíka získalo v 1.lize další cenné zkušenosti, které se už příští pokusí zúročit v náročném dvojzápasu extraligy U19 proti Písku a GBA. V zápase se bodově prosadil Bálint a Erik Klepač, dobré utkání odehrál taky Michalčík, když sahal po ceněném triple-double za 13 bodů, 9 doskoků a 9 asistencí.